Правила та умови вїзду у Євросоюз

Правила та умови вїзду у Євросоюз

Правила та умови вїзду у Євросоюз

Для поїздки в Європу на даний момент пасажирам від 16р включно достатньо біометричних паспортів (ніяких додаткових документів непотрібно).
Дітям до 16р достатньо лише свідоцтва про народження для перетину кордону. Проте і для пасажирів старше 16 років можливий перетин кордону без закордонного паспорту (може бути український паспорт), але тут є певні нюанси: через Польські кордони таких пасажирів пропускають безперешкодно, а ось на Угорському кордоні таких пасажирів повезуть оформляти біженця і ця процедура в кращому випадку займає 1годину ( в залежності від кількості людей яким оформляют).
Також введено обмеження в час Війни для чоловіків від 18р до 60р, але Згідно зі статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію заборона виїзду за межі України громадян України чоловічої статі віку від 18 до 60 років років не застосовуються до таких осіб:

 

  • які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;
  • які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю віком до 18 років або повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, до досягнення нею 23 років.
  • усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти, або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, що можуть здійснювати його догляд;
  • чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба, або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат, сестра) загинули чи пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції.